Reportáže - aneb co se událo

 

 

 Rok 2018

 

Návštěva Košic

Ve dnech 23. – 24. května jsme uskutečnili naši dosud nejvzdálenější akci a to návštěvu Leteckého muzea v Košicích. Zážitek byl umocněn tím, že nás provázel pan Radek Orlita, jehož rukama, jako vyučujícího, jsme prošli všichni bez rozdílu věku. Mnohé díky patří pracovníkům muzea. Za pozornost stojí sbírka letounů z celého světa, o níž se zasloužil bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster.

 

 

 

Rytíři nebes v Dobré

V obci Dobrá se konala 5. května akce „Rytíři nebes“ s ukázkami leteckých bojů za 1. světové války. Akce se konala i přes značně větrné počasí a proto patří obdiv pilotům válečných replik.

 

 

 

Oslavy osvobození

Společně s představiteli města jsme se 4. května zúčastnili oslav osvobození města Příbora. Společně jsme položili kytice u pomníku letců zahynulých ve 2. světové válce a u pomníku padlých na Nábřeží rudoarmějců.

 

 

 

Valná hromada

3. března byla uskutečněna poslední valná hromada naší zaniklé odbočky SL č.18 a současně schůzka naší odbočky transformované na zapsaný spolek pod názvem „Svaz letců Příbor“.

 

 

 

O poháry Luna Příbor

17. února se uskutečnila tradiční soutěž plastikových modelů O poháry Luna Příbor. Tentokrát jsme předali tvůrci námi vybranému modelu stavebnici Tu-122.

 

 

 

 

Obsah © Svaz letců Příbor, z. s. | Design & grafika © Pavel Šenk