Reportáže - aneb co se událo

 

 

 Rok 2022

 

 

Szobi kvartet

V sobotu 14. května se na pozvání kolegy Honzy Špačka sešla skupina bývalých pilotů a techniků z akrobatické skupiny Szobi kvartet. Vzhledem k tomu, že někteří mladší jsou ještě letecky aktivní všude po světě, přišly od nich jen pozdravy. Vzpomínalo se nejen na zážitky z vystoupení v republice, ale i z leteckých show ve světě.

 

 

 

Beskyd Model Kit Show

7. května se po několika odkladech uskutečnil další ročník modelářské soutěže Kit Show v Kopřivnici. Této akce jsme se účastnili individuálně.

 

 

 

9. května

Památky padlých, při příležitosti ukončení 2. světové války, jsme uctili položením kytice u "leteckého" pomníku. Současně jsme položili kytici u památníku na letišti Mošnov. Památník připomíná první přistání na našem území 1. smíšené letecké divize v Sovětském svazu na letišti Albrechtičky.

 

 

 

5. května

Uctění památky padlých sovětských vojáků při osvobozování Příbora se tentokrát zúčastnili představitelé města a pouze náš spolek.

 

 

 

Výroční členská schůze

Dne 26. února jsme se sešli na Výroční členské schůzi. Uplynulé období, které bylo poznamenáno covidovými omezeními, zhodnotil předseda SL Čestmír Šedivý. Byl zvolen nový výbor SL Příbor, v podstatě ve starém složení, přednesena finanční zpráva a zpráva revizní. Představen byl plán práce pro tento rok. Budeme se opět snažit zajistit nějakou atraktivní výstavu, nebo událost. Členy pozdravil starosta města Ing. Malík a zástupce Spolku 8.slp p. Tomašulová.

 

 

 

O poháry SVČ Luna Příbor

Po dvou letech byla 19. února opět zorganizována soutěž plastikových modelářů LUNA. Je znát velká absence mladých modelářů. V kategorii, kterou vyhlašuje SL Příbor na této soutěži jsme vybrali model MiG-21MF modeláře Martina Husáka z Oder.

 

 

 

Obsah © Svaz letců Příbor, z. s. | Design & grafika © Pavel Šenk